Touch Portugal - Strona Główna - Dwory i pałace

Czar zaklęty w dworach i pałacach

Dwory i pałaceByła już "Podróż za jeden uśmiech", była i "Podróż dookoła świata". Ja chciałbym Wam zaproponować unikalną możliwość zanurzenia się choć przez chwilę w świecie, który dla nas Polaków zakończył się definitywnie w 1945 roku.

Świecie, który otwarty jest na zdobycze cywilizacji, jednocześnie jednak pielęgnuje to, co stanowi o tożsamości każdego narodu - tradycję. Niewątpliwie w jej zachowaniu i kultywowaniu pomaga między innymi fakt związania się konkretnych rodzin z danym regionem, trwający niejednokrotnie całe stulecia, bądź nawet i tysiąc lat.

I właśnie do takiego uporządkowanego świata, żyjącego w swoim rytmie od wieków zostaliśmy zaproszeni. Odbędziemy podróż w przeszłość, a naszymi przewodnikami będą właściciele dworów i pałaców Portugalii, otwierający przed nami gościnne progi swoich domostw.

To unikalna możliwość uczestniczenia w codziennym życiu naszych gospodarzy i zarządzanych przez nich majątków.

Do Waszej dyspozycji są więc winnice, stadniny, ogrody, historyczne wnętrza ich pałaców i dworów, bogactwo regionalnych potraw przygotowywanych nieraz przez kolejne pokolenia kucharzy pracujących dla kolejnych pokoleń właścicieli ziemskich. Podczas moich podróży po Portugalii odkryłem północ tego przepięknego kraju. Niedocenianą, bo bez typowych atrakcji turystycznych. Żadnego wylegiwania się na plaży w towarzystwie setek turystów, żadnych fast-foodów czy "turystycznych menu". Z pewnością nie jest to region szeroko znany, jednak na pewno wart odkrycia wszystkich jego smaków, kolorów, zapachów, krajobrazów - aż po sam Winnokrąg z porto i maderą na czele.

Przykładowe miejsca w których można się zatrzymać: