Touch Portugal - Kalendarium imprez

Klanedarium imprez

Kalendarium

Festa de São Antonio, Lizbona

Corocznie w noc z 12 na 13 czerwca ma miejsce zabawa do samego rana. Cała Lizbona wychodzi na ulice, tej nocy nikt nie śpi... Muzyka, grillowanie sardynek, tańce, zielone wino. Sercem tej zabawy jest tej nocy klimatyczna jak zawsze Alfama.

Fatima

12 i 13 maja, w rocznicę objawień Matki Boskiej w jej sanktuarium w Fatimie mają miejsce procesje, z tą najbardziej znaną- Procesją ze Świecami.

Rock in Rio w Lizbonie

Zazwyczaj w ostatni weekend maja i pierwszy weekend czerwca w specjalnie zbudowanym  miasteczku w Lizbonie organizowany jest największy festiwal rockowy w Portugalii. Prawdziwe szaleństwo dla fanów zarówno lżejszego, jak i cięższego rocka.
Występowały tu już: Amy Winhouse, Lenny Kravitz, Alanis Morrisette, Rod Stewart, Machine Head, Linkin Park...
http://rockinrio-lisboa.sapo.pt/

Międzynarodowy Festiwal Czekolady w Obidos

Od dzieci do kucharzy i cukierników profesjonalistów- każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Warsztaty, wystawy czekoladowych rzeźb, konkursy dla profesjonalnych cukierników... Tysiące przepisów na wszystko, co powstaje z czekolady. Można spróbować swoich sił zarówno w wyrobie czekoladowych cacek, jak i zaspokoić swój czekoladowy głód.
http://www.cm-obidos.pt

Festiwal Oceanów, Lizbona

Ponad 15 dni wszystkiego co wiąże się z tematyką mórz i oceanów. Portugalia, kraj Wielkich Odkrywców wydaje się być idealnym miejscem na tego typu wydarzenie...
http://www.festivaldosoceanos.com/

Cinanima- Festiwal Filmów Animowanych, Espinho koło Porto

Jeden z najbardziej znanych i uznanych festiwali filmów animowanych w Europie. Odbywa się w nadmorksim kurorcie nieopodal Porto.
http://www.cinanima.pt

Święto Matki Bożej Uzdrowicielki, Lamego

Tradycyjne święto regionalne, zakończone oryginalną procesją z figurą Matki Boskiej, ciągnionej przez zaprzęg złożony z.. osłów. Niezapomnianym widokiem jest wspinanie się procesji po 700 stopniach sanktuarium w Lamego.
Jeśli będziesz we wrześniu na północy Portugalii, naprawdę warto!

Sylwester na Maderze

Jedyne 800 km od Europy, na portugalskiej wyspie Madera. Łagodny klimat, piękne widoki, zawsze zielona wyspa. Rezerwacje na Nowy Rok dokonuje się tutaj z rocznym wyprzedzeniem. Główną atrakcją tej niepowtarzalnej nocy jest jeden z najpiękniejszych pokazów ogni sztucznych w Europie. Dzięki niemu Madera znalazła się w Księdze Rekordów Guinessa!
http://www.madeiraislands.travel

Festiwal Kwiatów, Madera

Przez cały rok Madera pełna jest kwitnących przeróżnych okazów kwiatów, jednak w kwietniu staje się bez wątpienia kwiatową stolicą Europy.
Kwiatowe dywany na ulicach, wystawy sklepowe przystrojone kwiatami, specjalne dekoracje wykonane zarówno z tych najbardziej zwyczajnych jak i również z najrzadszych gatunków kwiatów tworzą niezapomnianą atmosferę głównego miasta wyspy- Funchalu.
http://www.madeiraislands.travel

Festiwal Jazzowy, Estoril

Połączenie doskonałej muzyki z zaletami nadmorskich kurortów Estoril i Cascais, położonymi zaledwie 30 km od Lizbony, było naprawdę doskonałym pomysłem!
Te dwa miejsca na przełomie czerwca i lipca są absolutnym rajem dla wszystkich miłośników jazzu. Można tu posłuchać takich sław, jak np.:  Branforda Marsalisa czy Chicka Corea.

Festa de São João, Porto

Szalona Noc Świętojańska w Porto... sardynki, porto i ... dużo zabawy do samego rana. 23 czerwca naprawdę warto być w Porto!
http://www.portoturismo.pt

Międzynarodowy Festiwal Ogrodów, Ponte da Lima

Pomiędzy majem a październikiem na wydzielonej specjalnie do tego celu przetrzeni w centrum Ponte da Lima trwa niezwykły festiwal. Każdego roku zarówno krajowi, jak i zagraniczni ogrodnicy zmagają się z zadanym tematem. Efektem tej rywalizacji są fantazyjne kompozycje ogrodowe.
http://www.festivaldejardins.cm-pontedelima.pt

Końskie Targi, Ponte da Lima

Ostatni weekend czerwca z pewnością można nazwać końskim weekendem. Jedna z największych imprez tego typu w Portugalii, ściąga do Ponte da Lima zarówno wystawców, jak i fanów tego tematu zarówno z Portugalii, jak  i z całego świata. Oprócz samych wystaw koni, nie brakuje konkursów końskich skoków, pokazów końskiej tresury czy horseball- sportu polegającego na kombinacji jazdy konnej i gry w piłkę...
http://www.festivaldejardins.cm-pontedelima.pt

Le Mans Series, 1000 km, Portimão

W tym roku Portimão, miasto położone w Algarve, gościć będzie tą międzynarodową imprezę- coś dla fanów pojazdów rozwijających szybkość 300 km/h...
http://www.autodromodoalgarve.com

FANTASPORTO, Międzynarodowy Festiwal Filmów s-f, Porto

Odbywający się na przełomie lutego i marca, uważany jest przez znawców gatunku za najlepszy na świecie...

http://www.fantasporto.com