Touch Portugal - O mnie

O mnie

Mam na imię Janusz – będę Twoim przewodnikiem po Portugalii.

Od zawsze interesuję się podróżami i językami obcymi. Na początku lat 90-tych studiowałem język niemiecki w Kassel, od ponad 10 lat mieszkam we Francji a następnie w Portugalii.

Szczególnie zafascynowany jestem kulturą i historią Portugalii - kraju położonego na zachodnim krańcu Europy. Poznałem tu blaski i cienie życia zarówno w najbardziej snobistycznej miejscowości tego kraju- w Estoril, jak i w krainie wiecznej sjesty- lizbońskiej Alfamie.

Dla polskich Poszukiwaczy Nowej Przygody "odkryłem" świat dworów i pałaców Portugalii. Otwierają one swoje gościnne podwoje dla wszystkich chętnych zakosztowania dolce vita w wydaniu portugalskiej arystokracji.

Moje zainteresowania muzyczne skupiają się na oryginalnej portugalskiej nucie, zarówno tradycyjnym fado, jak i tą tworzoną obecnie. Przed kilkoma laty zainicjowałem współpracę z Beto Betukiem, znakomitym portugalskim kompozytorem, który tworzy muzykę z Anną Marią Jopek. Efekty tej współpracy widoczne są w postaci ich wspólnej piosenki "Niema" na płycie sygnowanej przez Marcina Kydryńskiego - "Siesta 4".

Obecnie pracuje nad przewodnikiem po Lizbonie, pisanym dla jednego z polskich wydawnictw. Będzie to pierwszy przewodnik po tym mieście, napisany po polsku i przez Polaka.

Ideą przyświecającą pomysłowi wypraw do Portugalii była chęć skonstruowania takiej propozycji, takiej trasy, jakiej nie znajdziecie Państwo nigdzie indziej.

W odróżnieniu od biur podróży, nie jesteśmy zainteresowani dużymi grupami i organizowaniem dla nich standardowych pobytów w nadmorskich kurortach. Dzięki naszemu osobistemu doświadczeniu chcemy pokazać Wam Portugalię, jakiej nigdy nie zobaczycie korzystając z usług alternatywnych.

Chętnie podejmiemy się zorganizowania nietypowego pobytu dla pojedynczych zainteresowanych, dla rodzin, małych grup menadżerów, wyjazdów integracyjnych.

Naszą specjalością jest hot couture w turystyce... Propozycje skrojone na Wasza miarę i na Wasze potrzeby!

Proponujemy różne formy wypoczynku w tym pięknym kraju. Od tych typowo relaksacyjnych- na małych, dzikich plażach, w ukrytych przed masowym turystą dizajnerskich hotelach oraz siedzibach portugalskiej arystokracji aż po aktywne formy odpoczynku w dzikich zakątkach tego pięknego kraju.

Proponujemy Wam wyprawy gourmet- dzięki wciąż żywym tradycjom skosztujecie regionalne potrawy a nawet nauczycie się, jak je przyrządzać. W ostatnim czasie cały świat, również Polska, odkrywa to nieznane dotąd oblicze Portugalii. Przykładem tego mogą być np. programy kulinarne, zrealizowane przez Roberta Makłowicza.

Dla żądnych mocnych kulinarnych wrażeń proponujemy posiłek w brazylijskiej restauracji rodizio. Brazylijskie przysmaki, zwłaszcza mięso porównywalne z tym najlepszym, pochodzącym z Argentyny, zadowolą każdego smakosza. Nie ma tu żadnych ograniczeń ilościowych w spożywanej ilości dań...Na koniec brazylijski drink caipirinha.

Niepowtarzalne portugalskie wina stanowią ozdobę piwniczek każdego szanującego się konesera win. Są to oczywiście porto oraz madera, ale również doskonałe wino moscatel czy vinho verde. Dzięki zachowanym jedynie w Portugalii rzadkim szczepom wnorośli produkjkuje się tu wina, jakich nie spotkacie nigdzie indziej na świecie... Zapraszamy do najstarszych i najlepszych winnic Portugalii!

Portugalia zalicza się do najlepszych producentów oliwy z oliwek na świecie. Zaproponujemy Wam zwiedzanie gajów oliwnych i oliwkowej manufaktury...

Proponujemy spędzenie weekendu w Lizbonie w luksusowych apartamentach na Alfamie bądź w najbardziej prestiżowym hotelu w Lizbonie- starym pałacu zamienionym przez nowego właściciela w kilkanaście dizajnersko urządzonych apartamentów „Palacio Belmonte”. Okrzyknięty on został przez najbardziej prestiżowe pismo w branży turystycznej, Conde Nast Traveller jako jeden z 21 najlepszych hoteli na świecie. To w jego wnętrzach kręcony był kultowy film Wima Wendersa „Lisbon story”...

Jeśli Lizbona, to oczywiście również i fado. Podążymy muzycznymi śladami audycji Siesta Marcina Kydryńskiego. Oprócz fado czeka Państwa również przygoda w rytm brazylijskiej muzyki czy kabowerdyjskiej muzyki morna, spopularyzowanej przez Cezarię Evora...