Touch Portugal - Plaże

Portugalskie plaże

Plaża

Jak przystało na kraj z 1793 km morskiego wybrzeża, dysponuje całą gamą plaż. Od tych z cieplejszymi wodami i doskonałą turystyczną infrastrukturą na południu w Algarve, poprzez dystyngowane plaże Wybrzeża Lizbońskiego, poprzez 40 kilometrową plaże na Wybrzeżu Caparica oraz chłodnych ale urokliwych wodach obmywających plaże Alentejo i północy kraju.

Albufeira

Jak portugalskie plaże, to Albufeira Jeśli wybieracie się do Portugalii aby zażyć wspaniałego słońca, odpocząć na białych piaszczystych plażach i generalnie poleniuchować, to koniecznie trzeba pojechać do Algarve. Tam mamy kilka miejsc do wyboru, ostatnio jedno z najpopularniejszych to Albufeira w dystrykcie Faro. Jeśli nie odstrasza was wizja sporej ilości turystów, głównie angielskich, to zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia. Zawsze można pojechać poza sezonem :)

Praia da Ursa (Plaża niedźwiedzia)

Położona 40km od Lizbony, w pobliżu Cabo da Roca, najdalej na zachód wysuniętej części Europy. W.g. przewodnika Michelin jedna z najładniejszych na świecie. Mała, kameralna, z trudnym dostępem ale przez to dająca wrażenie niczym nie zakłóconego kontaktu z naturą.

Praia da Adraga

Położona w pobliżu Sintry i Lizbony, przepiękna, od strony lądu osłonięta skałami. The Sunday Times zaliczył ją w 2003 r. do 20 najpiękniejszych plaż Europy.

Praia das Maçãs

Romantyczna plaża, do której dojechać można ze Sintry odremontowanym, 100 letnim tramwajem. Doskonała na rodzinny wypoczynek.

Praia do Meco

Na części plaży znajdują się skałki z naturalnymi pokładami glinki, którą plażowicze pokrywają całe ciało. Jest to naturalne i darmowe spa- pod chmurką... W jej pobliżu znajduje się plaża dla naturystów.

Praias da Caparica

Położone po drugiej stronie rzeki Tag, 30 min od centrum Lizbony. Zaliczana do najdłuższych plaż Europy- ponad 40 km spokoju i czystego piasku. Dzieki klifom panuje tu specjalny mikroklimat.

Plaże w Portimão, Albufeira, Lagos

Słoneczne plaże położone na południu Portugalii, jak np. Praia da Rocha koło Portimăo- zwieńczoną przez 70 metrowy klif czy też położone na małych wysepkach koło Faro.Zapraszamy także do obejrzenia panoramicznych zdjęć z portugalskich plaż
w serwisie 360portugal.com